Solarium for Jim Henson
Ronald Cornelissen
2- 19 augustus
Installatie
Finissage zondag 19 augustus vanaf 17.00 uur
In het werk van Cornelissen spelen de stad en de architectuur, zij die het voor het zeggen hebben en zij die het ondergaan, een interessant en hilarisch spelletje 'pief paf poef'. De grote stad, met haar soms intimiderende, onpersoonlijke architectuur en de drift van de hedendaagse mens om steeds heviger private ruimte in te nemen in de publieke ruimte is de fascinatie van Cornelissen.
De installatie die Ronald Cornelissen voor de Hofbogen maakt bestaat uit twee sculpturen.
De sculptuur New Sun werd in zijn oorspronkelijke vorm ontwikkeld in 2008 en voor het eerst getoond bij Locust Projects in Miami. Het beeld ontstond aanvankelijk vanuit overgebleven modellen voor een eerdere installatie en kan in combinatie met New Bank for The Lehman Brothers opgevat worden als een commentaar op de huizencrisis die begon in de VS in 2006 als gevolg van wangedrag bij banken en zeer actueel was ten tijde van mijn verblijf in Miami tijdens de verkiezingen van Barack Obama.
New Bank for the Lehman Brothers uit 2011 bestaat uit drie delen die gezien moeten worden als architectuurmodellen voor een nieuwe bank voor The Lehman Brothers, tot aan haar faillissement in september 2008 de op vier na grootste Amerikaanse investeringsbank. De faillissementsaanvraag van de bank op 14 september 2008 is de grootste uit de Amerikaanse geschiedenis en het faillissement is exemplarisch voor de huidige economische malaise in zowel de VS als Europa.
Test Site Rotterdam, Mini-Mall (Hofbogen), Raampoortstraat
Van 2 t/m 19 augustus van woensdag t/m zondag van 12.00 tot 20.00 uur
Finissage op zondag 19 augustus om 17.00 uur met een gesprek door Ben Zegers met de kunstenaar om 18.00 uur
Dit programma is tevens onderdeel van de 5e IABR, Making City





